Kolagen na twarz

Przygoda zaś zastosowanie kolagenu.

kolagen na twarz
jest najważniejszym białkiem w organizmie człowieka. Od odkryto jego autorytet w ustroju pozostał w centrum uwagi medycyny. Był dodatkowo odpowiednio atrakcyjny kosmetologii, która zwracała uwagę na jego ważną rolę w utrzymaniu zdrowia, kondycji tudzież wyglądu skóry.
Od chwili lat 60-tych XX w. kolagen pozyskiwano spośród karków cieląt (rzadziej innych kręgowcó, kiedy świń czy ryb). Był owo kolagen w tej chwili dorosły, w postaci włóknistej, jaki wykorzystywano w niektórych inwazyjnych metodach hirugrii plastycznej, np. ostrzykiwaniu zmarszczek. Pomimo ceny, nietrwałości, ryzyka powikłań i wysokiego odsetka odrzutów metody te cieszą się po dziś dwadzieścia cztery godziny wysokim zainteresowaniem, albowiem są jedynymi realnymi sposobami zlikwidowania ubytku kolagenu w tkance skóry właściwej tudzież „błyskawicznego” pozbycia się zmarszczek.
Kolagen w postaci włókien wykorzystywany jest oraz w wielu kremach, maseczkach, maściach zaś innych preparatach kosmetycznych ewentualnie dermakologiczych. Włókna te poddawane są procesowi hydrolizy natomiast używane kolagen na twarz
ówczesny jako dodatek nawilżający skórę, bo tworzył na jej powierzchni osłonowy film powstrzymujący ją poprzednio wysuszaniem. Spośród racji swojej wielkości kolagen w postaci włóknistej (lub fibrylarnej), nie był w stanie przedostać się z wykorzystaniem barierę naskórka, tedy także w żadnym wypadku nie był a nie jest do dziś traktowany w kosmetologii w charakterze substancja czynna, ani biologicznie aktywna – traktuje się go na to samo jako nawilżacz.
W żargonie kosmetycznym włókna kolagenu poddane rozdrobnieniu a hydrolizie określa się mianem „padliny peptydowej”, której nawet nabardziej rozdrobnione cząstki nie są w stanie przedostać się za sprawą mikroskopijne szczeliny naskórka. Wbrew wieluletnich prób zaś wielomilionowych nakładów na podejście, nie udało się tego. W ten procedura ukształtował to silny i oryginalny w odniesieniu aż do włókien oraz fibryli stosunek, iż kolagen wcale nie będzie transdermalny. Nie wyobrażano sobie niezależnie od tym za pomocą cały wiek XX innego kolagenu wyizolowanego z żywego organizmu w postaci trwałej wyjąwszy ustrojem dawcy, niż „gigantycznej” chamstwo cząsteczkowej fibryl lub nić.
Oraz taki również mniemanie „kolagen” funkcjonuje dalej w umysłach lekarzy, biologów a kosmetologów. Ergo podobnie wyśledzenie polskich naukowców innego rodzaju samodzielnie żyjącego kolagenu stało się prawdziwą sensacją naukową jak zaś… rezerwą wynikającą z nieporozumień pojęciowych.
Polskie odkrycie naukowe – kolagen w postaci 3-helisy.
W Polsce w lat 70-tych XX wieku wykształciła się na najwyższym światowym poziomie egzamin biochemii białek organizmów morskich.
W 1989 roku Mieczysław Skrodzki, Antoni Michniewicz tudzież Henryk Kujawa – chemicy Ośrodka Rozwoju Spółdzielni Rybackich w Gdyni odkryli oraz objęli ochroną patentową (patent nr 144584) metodę ekstrakcji kolagenu w fazie rozwojowej (molekularnej) na drodze hydratacji (nie hydrolizy). Było to osiągnięcie no tak sensacyjne i spektakularne, jak naukowo niewiarygodne. Z wielu przyczyn nie doczekało się należytego rozgłosu zaś aż do dnia dzisiejszego wprost przeciwnie nieliczni naukowcy na świecie wiedzą o jego istnieniu…
Sensacyjność polskiego wynalazku polega na tym, że bezproblemowy coraz, albowiem dopiero trzeciorzędowy kolagen poniżej wpływem reakcji spośród określonymi kwasami organicznymi wiąże cząsteczki wody, z racji z jakiego powodu jest w stanie „przeskoczyć” nietknięty do odpowiedniego naczynia, skądże po odpowiedniej obróbce, pakowany jest natomiast sprzedawany. Wyodrębniony w normalnych warunkach rozpada się błyskawicznie, i przez wzgląd Polakom est w stanie przetrzymać w dobrym stanie przez wiele miesięcy, nie tracąc w pobliżu tym swoich właściwiości biologicznych oraz struktury potrójnej helisy. Jest ożywiony, tzn. identyczny z tym, jaki był w żywej coraz rybie.
Najbardziej aczkolwiek szukujące jest owo, że jest to naczelny na świecie mikstura kolagenowy, jaki wykazuje właściwości transdermalne – przedostaje się za pośrednictwem epiderma. Po nałożeniu na skórę, u dołu wpływem temperatury ciała, potrójna helisa kolagenu rozpada się na małe cząstki, rzeczywiście małe, że przedostają się za pośrednictwem szczeliny naskórka. Tam podobnie te cząstki kolagenu rozpoczynają trudny proces stymulacji skóry aż do produkcji, zaś stosownie nadprodukcji kolagenu ustrojowego natomiast de facto regeneracji a odmładzodzenia skóry. Jest to kolagen na twarz
sensacyjne i przełomowe w tym samym czasie dla światowej kosmetologii natomiast mocno owo określić inaczej aniżeli syrop leczniczy młodości.
Warto naświetlić, że technologicznie, jest to w istocie zaawansowane dokonanie, że jeszcze małowartościowy medium naukowy na świecie nie zbliżył się nawet aż do jego powtórzenia, niedaleko upływu ponad 20 lat…
Czynniki hamujące karierę polskiego eliksiru młodości.
Wynalazek okazał się sensacją biochemiczną oraz prawdziwym przełomem w kosmetologii mogącym wyznaczyć nowe jej w modzie. Jego kariera została natomiast zahamowana z 3 głównych przyczyn.
Po pierwsze wynalazcy sami nie do końca zdawali sobie sprawcę jaką metodę odkryli i jakie perspektywy ona ze sobą niesie czy też nie potrafili nią wzbudzić zainteresowanie inwestorów tudzież świata nauki.
Po drugie, po wygaśnieciu 15-letniej ochrony patentowej zaś odchodzeniu odkąd niej samych wynalazców (prof. M. Skrodzki zmarł i w latach 90-tych) zaczęli pojawiać się chętni do przywłaszczenia sobie tego wynalazku. Zaczęły pojawiać się nowe patenty pozyskiwania kolagenu bazujące na metodzie pierwotnej, i różniących się wręcz przeciwnie opisem (na co Urząd Patentowy zezwolił…). W konsekwencji doprowadziło owo do powstania specyficznych „wojen o kolagen” pośrodku nowymi wynalazcami, które stworzyły atmosferę zamętu oraz chaosu. Takie smykałka odstraszały potencjalnych inwestorów oraz zrażały do siebie kula ziemska nauki.
Po trzecie, hydrat kolagenu jest produktem wyjątkowym, ale nie idealnym. Był wielce sympatyczny na zmianę temperatury otoczenia. W pierwszej chwili występował nic bardziej błędnego w przedziale 5-15o C, za pomocą co był produktem wysokiego ryzyka handlowego. Toteż podobnie nie nadawał się aż do klasycznej sprzedaży metodą: wytwórca – hurtownia – podhurtownia – sklep – interesant. Nie spełniał podobnie wymogów rękojmi bądź gwarancji stawianych na w najwyższym stopniu wymagających rynkach na świecie. Zatem podobnie multum firm, w tym i gigantów kosmetycznych, nie zdecydowało się na wtajemniczenie aż do swojej oferty handlowej hydratów kolagenowych.
Poprawienie formuły hydratu kolagenowego tudzież jego pomyślność handlowy.
Początkowe braki sukcesów nie zraziły wszelako tych, którzy zdawali sobie sprawę czym jest mowa ojczysta kolagen. Późno, bowiem dopiero w 2002 r. hydrat kolagenu doczekał się na Pomorzu odpowiednich badań w kierunku jego udoskonalenia tudzież poszukiwania raz za razem lepszych metod pozyskiwania, oczyszczania a surowca (odpowiedniego gatunku ryb) jego pozyskiwania. Aż w trzech ośrodkach powstały zespoły wspaniałych, młodych chemików, którzy opracowali coraz to odporniejsze na temperaturę tudzież doskonalsze formuły hydratu kolagenu rybiego, oraz z czasem inne produkty na ich bazie.
Ich zwieńczeniem po latach pracy jest właśnie język ojczysty syrop młodości – Kolagen Zwyczajny w obecnej formule Q5-26 – wytrwały na wystarczająco wysokie temperatury (nawet do 28°C) i wogóle nie zachowywany. Nadaje się za pośrednictwem owo do dystrybucji, albowiem wytrzymywał temperatury pokojowe.
Fabrykant najlepszego jakościowo kolagenu – Inventia Polish Technologies – nie potrafił lecz pierwotnie znaleźć metody skutecznej dystrybucji swoich produktów. Nie posiadając środków na w szerokim zakresie zakrojoną kampanię reklamową, ani na kredyty towarowe dla hurtownii, nowa logotyp Kolagen Zwykły (NATURAL COLLAGEN) – nie miała szans wytworzyć się w realiach konkurencji rynkowej. Próby handlu w drogeriach, sklepach natomiast podobnych placówkach – skończyły się niepowodzeniem. Materiał był jawnie niezwykły, autentyczny eliksir młodości, aczkolwiek cokolwiek ludzi go znało, przy użyciu co sprzedaż była nadmiernie niska.
Skuteczny badania na dystybujcję naszego eliksiru młodości opracowała w 2006 r. pomorska interes COLWAY, która z przyczyny gigantycznemu sukcesowi (500.000 opakowań w ciągu 18 miesięcy) wywalczyła sobie status, wyłącznego przedstawiciela handlowa firmy Inventia w Polsce tudzież na całym świecie. Produkty kolagenowe Inventii można kupić owszem i tylko na krzyż COLWAY.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: